24/7 elektron televidenie BreakingNewsShow : Ovoz balandligi tugmachasini bosing (video ekranning pastki chap tomonida)
Airlines aeroport aviatsiya Evropa yangiliklari Xalqaro yangiliklar Sayohat haqidagi so'nggi yangiliklar Ish safari Hukumat yangiliklari Sog'liqni saqlash yangiliklari yangiliklar Qayta qurish mas'ul turizm Turizm haqida suhbat tashish Sayohat sirlari Travel Wire yangiliklari Buyuk Britaniyaning so'nggi yangiliklari Har xil yangiliklar

Xitrou: Yoz uchun ochiq bo'lishi kutilayotgan mamlakatlar ro'yxatini kengaytirish

Xitrou: Yoz uchun ochiq bo'lishi kutilayotgan mamlakatlar ro'yxatini kengaytirish
Xitrou: Yoz uchun ochiq bo'lishi kutilayotgan mamlakatlar ro'yxatini kengaytirish
Tomonidan yozilgan Garri Jonson

Qo'shma Shtatlar kabi muhim savdo yo'nalishlarini qayta ochish eksportchilarga asosiy global tarmoqlar bilan qayta ulanish va milliardlab funt sterlingga teng savdo va eksportni ochish imkoniyatini beradi.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email
  • Xitrou chegara tekshiruvlarini avtomatlashtirish bo'yicha hukumat rejalarini mamnuniyat bilan qabul qiladi
  • Hukumat yoz uchun yashil ro'yxatda bo'lishi kutilayotgan mamlakatlar ro'yxatini e'lon qilishi kerak
  • Xitrou aprel oyida 6.2 million yo'lovchisini yo'qotdi

Xitrou aprel oyida 6.2 million yo'lovchini yo'qotdi, bu 92.1 yilgi pandemiya oldidagi ko'rsatkichlarga nisbatan 2019 foizga kamaydi, bu bir yildan beri muhim bo'lmagan sayohatlarga cheklovlar qo'yilgandan keyin.

Qachonki Xitrou 17 maydan boshlab sayohat taqiqining bekor qilinishini mamnuniyat bilan kutib olamiz, "yashil ro'yxat" juda xavfli bo'lib, xavf darajasi past mamlakatlardan sayohat qilgan yo'lovchilarga nisbatan boshqa nazoratni hisobga olgan holda. Uch hafta ichida o'tkaziladigan navbatdagi sharh savdo-sotiqni ko'paytirish, do'stlar va oilalarni o'z yaqinlari bilan birlashtirish uchun "yashil" mamlakatlar, shu jumladan Qo'shma Shtatlar ro'yxatiga sezilarli kengayish kiritishi kerak. Yo'lovchilar so'nggi daqiqalarda bron qilish narxlari bilan duch kelmasliklari uchun hukumat yozgi ta'tilda yashil ro'yxatda bo'lishi kutilayotgan mamlakatlar ro'yxatini e'lon qilib, odamlarga oldindan rejalashtirishga yordam berishi kerak.

Emlash bo'yicha tez sur'atlarda rivojlanib borayotgani va tashvishlanadigan variantlarga qarshi uning samaradorligiga ishonchning ortishi iyun oyi oxirida "svetofor" tizimini sezilarli darajada soddalashtirishga, shu jumladan to'liq emlangan odamlarga cheklovlarsiz sayohat qilishga imkon yaratishi kerak.

Xitrou chegara tekshiruvlarini avtomatlashtirish bo'yicha hukumat rejalarini mamnuniyat bilan qabul qiladi, ammo ular amalga oshirilmaguncha, vazirlar har bir ish stolining eng yuqori paytlarda bo'lishini ta'minlashi kerak, bu esa immigratsiyada qabul qilinishi mumkin bo'lmagan navbatlarni oldini olish uchun. 

Yo'lovchilarning kamroq parvozlari Buyuk Britaniyaning ta'minot zanjiri va ingliz eksportchilariga jiddiy ta'sir ko'rsatmoqda, o'tgan oy Xitrou orqali faqat 116,000 ming tonna yuk tashilgan bo'lsa, 132,000 yil aprel oyida 2019 mingdan ziyod, bu 12 foizga kamaydi. Qo'shma Shtatlar kabi muhim savdo yo'nalishlarini qayta ochish eksportchilarga asosiy global tarmoqlar bilan qayta ulanish va milliardlab funt sterlingga teng savdo va eksportni ochish imkoniyatini beradi.

Xitrou bosh direktori Jon Xolland-Kay shunday dedi: "Hukumatning yashil ro'yxati juda mamnuniyat bilan qabul qilinadi, ammo ular kelgusi bir necha hafta ichida uni AQSh kabi past xavfli bozorlarni o'z ichiga olishi uchun ommaviy ravishda kengaytirishi va to'liq emlash zarurligini olib tashlashi kerak. yo'lovchilar ikkita qimmat PCR sinovlaridan o'tishlari kerak. Chegara kuchlarining ta'kidlashicha, "immigratsiya oldidagi uzun navbatlar muqarrar" - bu mamnuniyat hissi - agar Vazirlar barcha partalar bilan ish stoli yuqori bo'lishini ta'minlasalar, ularni butunlay oldini olish mumkin ".

Yo'l harakati haqida qisqacha ma'lumot
Aprel 2021
Terminal yo'lovchilari
(000-yillar)
Apr 2021% o'zgarishlarJan
Apr 2021
% o'zgarishlar2020 yil maygacha
Apr 2021
% o'zgarishlar
bozor
UK62541.7228-75.3764-82.2
EU173158.8618-86.74,021-83.2
Evropa Ittifoqi bo'lmagan Evropa54628.7180-83.4876-82.4
Afrika54681.9245-69.1601-80.7
Shimoliy Amerika63132.6244-92.5862-94.8
Lotin Amerika652.827-91.3148-88.0
Yaqin Sharq370.4292-82.31,100-84.2
Osiyo / Tinch okeani8782.6382-82.61,098-88.9
jami536159.82,216-85.19,472-86.7
Havo transporti harakatlariApr 2021% o'zgarishlarJan
Apr 2021
% o'zgarishlar2020 yil maygacha
Apr 2021
% o'zgarishlar
bozor
UK773215.52,893-68.18,993-76.1
EU2,53767.28,672-79.947,851-74.2
Evropa Ittifoqi bo'lmagan Evropa638211.22,215-77.39,389-75.8
Afrika551344.42,298-36.76,124-55.1
Shimoliy Amerika2,46995.58,775-53.224,730-67.4
Lotin Amerika97169.4417-70.91,944-64.1
Yaqin Sharq1,08689.24,498-40.113,625-51.6
Osiyo / Tinch okeani1,72290.56,887-34.720,891-50.4
jami9,873103.336,655-64.7133,547-68.7
yuk
(Metrik tonna)
Apr 2021% o'zgarishlarJan
Apr 2021
% o'zgarishlar2020 yil maygacha
Apr 2021
% o'zgarishlar
bozor
UK6313.962-56.4163-69.7
EU10,333206.839,46577.893,3679.0
Evropa Ittifoqi bo'lmagan Evropa5,604267.622,509121.858,42020.6
Afrika6,535261.229,15432.776,371-7.9
Shimoliy Amerika41,510106.8145,292-2.4382,994-25.3
Lotin Amerika1,153302.64,383-61.926,650-43.5
Yaqin Sharq18,70294.171,5326.2215,796-12.0
Osiyo / Tinch okeani32,254126.3119,64318.1336,376-18.0
jami116,096127.9432,04112.61,190,137-16.9
Chop etish uchun do'st, PDF & Email

Muallif haqida

Garri Jonson

Garri Jonson vazifa muharriri bo'lgan eTurboNews qariyb 20 yil. U Gavayidagi Honolulu shahrida yashaydi va asli Evropadan. U yangiliklarni yozishni va yoritishni yaxshi ko'radi.