Xalqaro yangiliklar Sayohat haqidagi so'nggi yangiliklar Ish safari Gretsiya yangiliklari Gavayidagi so'nggi yangiliklar Mehmonxona sanoati Indoneziya yangiliklari yangiliklar Qayta qurish mas'ul turizm Sayohat uchun mo'ljallangan joyni yangilash Travel Wire yangiliklari Endi ommalashmoqda AQShning so'nggi yangiliklari Har xil yangiliklar

Gavayidagi quyosh botishi go'zal, ammo eng yaxshisi emasmi?

Gavayidagi quyosh botishi go'zal, ammo eng yaxshisi emasmi?
Gavayidagi quyosh botishi go'zal, ammo eng yaxshisi emasmi?
Tomonidan yozilgan Garri Jonson

Tadqiqot davomida borishni tavsiya etadigan sayohat haqidagi maqolalar va bloglar soni, Instagram-dagi postlar soni va sun'iy yorug'lik sababli ifloslanish darajasi ko'rib chiqildi.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email
  • Yangi tadqiqot dunyodagi eng go'zal quyosh botadigan joylarni ochib beradi.
  • Qo'shma Shtatlarning eng yaxshi quyosh botishini Gavayida topish mumkin.
  • Boshqalarga qaraganda ko'proq ajralib turadigan joy Yunonistonning Santorini oroli edi.

Sayohat cheklovlari asta-sekin kamayib borayotganligi sababli, yangi tadqiqotlar butun dunyodagi eng go'zal quyosh botadigan joylarni va Hawaii eng yaxshi 3-o'rin.

Tadqiqotda borishni tavsiya etadigan sayohat maqolalari va bloglari soni, Instagram-dagi postlar soni va har bir hududda quyosh botishi balini olish uchun har bir hududdagi sun'iy yorug'lik oqibatida ifloslanish darajasi ko'rib chiqildi.

Quyosh botishi va quyosh chiqishi uchun eng yaxshi 10 ta yo'nalish

unvonNishonmamlakatMaqolalar / bloglar soni Instagram-dagi postlarInstagram-dagi postlarInstagram postlari va quyosh botishi bilan birgalikda postlarYorqinligi (mkd / m2)Quyosh botishi ballari
1SantoriniGretsiya12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndoneziya5154,37620,590174,9660.2167.13
3HawaiiQo'shma Shtatlar5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio-de-JaneyroBraziliya4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand kanyon milliy bog'iQo'shma Shtatlar78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor VatKambodja61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8Maldiv orollariMaldiv orollari616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalaQo'shma Shtatlar410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAvstraliya416,6769,05625,7320.1724.93

Boshqalarga qaraganda ko'proq ajralib turadigan manzil - bu Yunonistonning Santorini oroli, bu ko'pchilik tomonidan Egey dengizining qirg'og'idagi baland toshlar va oqartirilgan uylari bilan tanilgan mamlakatning ko'plab kichik orollari orasida eng go'zalligi deb o'ylangan. 

Santorini biz ko'rib chiqqan boshqa yo'nalishlarga qaraganda ancha ko'p maqolalarda tavsiya etilgan, shuningdek, yorqinligi 0.627 mkd / m2 bo'lgan yirik shaharlar singari engil ifloslanishdan aziyat chekmaydi.

Quyosh botishi uchun ikkinchi eng yaxshi manzil - Indoneziyadagi Bali. Balining g'arbiy qirg'oqlarida, masalan, Jimbaran plyajida ko'plab plyajlar mavjud, u erda quyosh dengizga orqada tushganda dengiz barlari va restoranlaridan birida ovqatlanish yoki tishlash bilan quyosh botishini tomosha qilishingiz mumkin.

Qo'shma Shtatlarning eng yaxshi quyosh botishini Gavayida, shu jumladan Haleakala milliy bog'ida topish mumkin, ammo Aloha Shtat, shuningdek, dunyodagi eng yaxshi sayohlarni jalb qiladi va tadqiqotlarda uchinchi o'rinni egallaydi. Kohala qirg'og'iga o'xshash uchqunli oq qum Tinch okeanining pushti, sariq va to'q sariq ranglarning porloq ranglariga aylanishini kuzatish uchun juda mos keladi.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email

Muallif haqida

Garri Jonson

Garri Jonson vazifa muharriri bo'lgan eTurboNews qariyb 20 yil. U Gavayidagi Honolulu shahrida yashaydi va asli Evropadan. U yangiliklarni yozishni va yoritishni yaxshi ko'radi.

Leave a Comment