Sayohat haqidagi so'nggi yangiliklar yangiliklar odamlar Dam olish mas'ul Theme Parks turizm Sayohat uchun mo'ljallangan joyni yangilash Travel Wire yangiliklari Endi ommalashmoqda AQShning so'nggi yangiliklari

Bu AQSh milliy bog'lari eng past baholanadi

Bu AQSh milliy bog'lari eng past baholanadi
Bu AQSh milliy bog'lari eng past baholanadi
Tomonidan yozilgan Garri Jonson

Indiana Dunes - bu mamlakatda eng ko'p tashrif buyuriladigan milliy bog'lar qatoriga kiradi, 2.3 yilda 2020 million sayyoh tashrif buyuradi, lekin ko'rinib turibdiki, ko'p odamlar ko'l bo'yidagi bog'ni uchirib ketishmagan, odamlarning atigi 51 foizi uni juda yaxshi deb baholagan.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email
  • Yosemite va Grand Canyon kabi AQSh milliy bog'lari har yili millionlab sayyohlarni jalb qiladi.
  • Yangi tadqiqot yiliga 1 milliondan kam tashrif buyuradigan AQSh milliy bog'lari sharhlarini tahlil qilib, eng past baholanganlarni aniqladi.
  • Tadqiqot, shuningdek, Amerika Qo'shma Shtatlaridagi eng yuqori baholangan milliy bog'larni o'rganib chiqdi.

Yosemit va boshqa mashhur milliy bog'lar Grand Canyon har yili millionlab sayyohlarni jalb qiladi, bu yo'llar gavjum bo'lganda va tomoshalar uchun navbatlar bo'lganda, tashrif buyuruvchilarning tabiat bilan birlashishini qiyinlashtiradi.

Xo'sh, agar siz olomondan qochib, mamlakatning eng yashirin toshlaridan birini boshdan kechirmoqchi bo'lsangiz, qaysi milliy bog'larga borishingiz kerak?

Yangi tadqiqot sharhlarni tahlil qildi AQSh milliy bog'iyiliga 1 milliondan kam tashrif buyuruvchi mamlakatning eng past baholangan milliy bog'larini ochish uchun. Tadqiqot, shuningdek, Amerikadagi eng yuqori baholangan parklarni ham ko'rib chiqdi, tashrif buyuruvchilar soni 1 milliondan oshdi, lekin yomon baholandi. 

AQShning eng yaxshi baholangan 10 ta milliy bog'i  

unvonMilliy bogTashrif buyuruvchilar soni (2020)% "a'lo" baholashlar
1Muzlik ko'rfazi, Alyaska5,74892.9%
2Kenay Fyordlar, Alyaska115,88289.9%
3Muzlik, Montana5,74888.8%
4Krater ko'li, Oregon670,50087.1%
5Redvud, Kaliforniya265,17786.2%
6Badlands, Janubiy Dakota916,93286.1%
7Sequoia, Kaliforniya796,08683.6%
8Quruq Tortugas, Florida48,54382.9%
8Xaleakala, Gavayi319,14782.9%
10White Sands, Nyu -Meksiko415,38382.3%

Alyaskada joylashganligini hisobga olsak, Glacier ko'rfaziga 5,748 yilda atigi 2020 kishi tashrif buyurganini ko'rish ajablanarli emas. Biroq, bu ajoyib parkga tashrif buyurganlar uning ulug'vor fyjordlari, muzliklari va qorli tog'larini yaxshi ko'rishadi. , Parkning 92.9% Tripadvisor -dagi sharhlari uni juda yaxshi deb ta'riflagan!

Alyaskaning yana bir bog'i ikkinchi o'rinni egallaydi, Kenai Fjordlar o'rtacha 89.9% "a'lo" baho oladi, lekin yiliga 100,000 mingdan ziyod tashrif buyuradi. Kenay Fyordlar - mamlakatdagi eng katta muz maydonlaridan biri bo'lgan Harding muz maydonining uyi, u kamida 38 muzlik va bir nechta fyordlar manbai hisoblanadi.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email

Muallif haqida

Garri Jonson

Garri Jonson vazifa muharriri bo'lgan eTurboNews qariyb 20 yil. U Gavayidagi Honolulu shahrida yashaydi va asli Evropadan. U yangiliklarni yozishni va yoritishni yaxshi ko'radi.

Leave a Comment