24/7 elektron televidenie BreakingNews Show : Ovoz balandligi tugmachasini bosing (video ekranning pastki chap tomonida)
Airlines aeroport aviatsiya Xalqaro yangiliklar Sayohat haqidagi so'nggi yangiliklar Ish safari Hukumat yangiliklari Sog'liqni saqlash yangiliklari yangiliklar odamlar Qayta qurish mas'ul turizm tashish Travel Wire yangiliklari Endi ommalashmoqda AQShning so'nggi yangiliklari

COVID-19 Delta-ga rasmiy javob havo sayohatining tiklanishiga putur etkazadi

COVID-19 Delta-ga rasmiy javob havo sayohatining tiklanishiga putur etkazadi
COVID-19 Delta-ga rasmiy javob havo sayohatining tiklanishiga putur etkazadi
Tomonidan yozilgan Garri Jonson

Avgust oyi natijalari Delta variantidan xavotirlarning ichki sayohatlarga ta'sirini aks ettiradi, hatto xalqaro sayohatlar salyangozning tez tiklanishiga qaramay, hukumatlar sayohat qilish erkinligini tiklamaguncha bo'lmaydi.

Chop etish uchun do'st, PDF & Email
  • 2021 yil avgust oyida aviachiptalarga bo'lgan umumiy talab 56.0 yil avgustiga nisbatan 2019% ga kamaydi. 
  • Bunga ichki bozorlar ta'sir ko'rsatdi, ular 32.2 yil avgustiga nisbatan 2019% ga pasaygan, bu 2021 yil iyuldan boshlab katta yomonlashuv.
  • Avgust oyida xalqaro yo'lovchilarga bo'lgan talab 68.8 yil avgust oyiga nisbatan 2019% ni tashkil etdi, bu iyulda 73.1% pasayishiga nisbatan yaxshilandi. 

The Xalqaro havo transporti assotsiatsiyasi (IATA) hukumatning COVID-19 Delta variantidan xavotirlarga javoban ichki sayohat talabini keskin kamaytirgani sababli, avgust oyida avgust oyida iyul oyiga nisbatan havo sayohatining tiklanishi sekinlashganini e'lon qildi. 

Villi Uolsh, IATAbosh direktori

Chunki 2021 yildan 2020 yilgacha bo'lgan oylik natijalar COVID-19 ning g'ayrioddiy ta'siri bilan buzilgan, agar hamma narsa taqqoslanmasa, 2019 yil iyul oyiga to'g'ri keladi, bu oddiy talabga mos keladi.

  • 2021 yil avgust oyida aviachiptalarga bo'lgan umumiy talab (yo'lovchilarning daromadli kilometrlari yoki RPK bilan o'lchanadi) 56.0 yil avgustiga nisbatan 2019% ga kamaydi. Bu iyul oyidan sekinlashuvni ko'rsatdi, o'shanda talab 53.0 yil iyul darajasidan 2019% past edi.  
  • Bunga ichki bozorlar ta'sir ko'rsatdi, ular 32.2 yil avgust oyiga nisbatan 2019% ga pasaygan, bu 2021 yil iyul oyidan boshlab, trafik ikki yil avvalgi ko'rsatkichga qaraganda 16.1% ga pasaygan. Eng yomon ta'sir Xitoyda, Hindiston va Rossiya esa 2021 yil iyul oyiga nisbatan oylik yaxshilanish ko'rsatgan yagona yirik bozorlar edi. 
  • Avgust oyida xalqaro yo'lovchilarga bo'lgan talab 68.8 yil avgust oyiga nisbatan 2019% ni tashkil etdi, bu iyulda 73.1% pasayishiga nisbatan yaxshilandi. Barcha hududlarda yaxshilanish kuzatildi, bu esa emlash stavkalari o'sishi va ba'zi hududlarda xalqaro sayohatlarga nisbatan cheklovlar bilan bog'liq.

"Avgust oyi natijalari Delta variantidan xavotirlarning ichki sayohatlarga ta'sirini aks ettiradi, garchi xalqaro sayohatlar salyangozning tez tiklanishini davom ettirsa ham, hukumatlar sayohat qilish erkinligini tiklamaguncha bo'lmaydi. Shu munosabat bilan, AQShning noyabr oyining boshidan to'liq emlangan sayohatchilarga sayohat cheklovlarini olib tashlash haqidagi e'lonlari juda yaxshi yangilik bo'lib, asosiy bozorga ishonch keltiradi. Ammo qiyinchiliklar saqlanib qolmoqda, sentyabrda bron qilish xalqaro tiklanishning yomonlashganidan dalolat beradi. Bu to'rtinchi chorakning an'anaviy sekinlashuviga to'g'ri keladigan yomon xabar ", dedi u Villi Uolsh, IATABosh direktor. 

2021 yil avgust (2019 yilning shu oyiga nisbatan% chg)Dunyo ulushi1RPKSO'RANGPLF (% -pt)2PLF (daraja)3
Jami bozor 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Afrika1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Osiyo Tinch okeani38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Evropa23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Lotin Amerika5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Yaqin Sharq7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Shimoliy Amerika22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Chop etish uchun do'st, PDF & Email

Muallif haqida

Garri Jonson

Garri Jonson vazifa muharriri bo'lgan eTurboNews qariyb 20 yil. U Gavayidagi Honolulu shahrida yashaydi va asli Evropadan. U yangiliklarni yozishni va yoritishni yaxshi ko'radi.

Leave a Comment

1 Comment